Wizytówki – jesteśmy jak Warszawa?

biała wizytówka

Jakie znacznie w dzisiejszych czasach mają wizytówki? Otóż, okazuje się, że jest ono niezwykle duże. Każda wizytówka ma swoją rolę i praktycznie żaden biznes się bez niej nie obejdzie. Trzeba wiedzieć, że posiadanie wizytówki jest dziś standardem, jest dziś normą, nie jest czymś wyjątkowym i niezwykłym. Pracując dla jakiejś firmy, niezależnie czy jest to korporacja czy nie, powinniśmy otrzymać od niej wizytówki. Nie musimy sami ich sobie robić. A jak są one ważne? Zastanówmy się nad tym.

To już jednak wiemy. Dziś porównamy sobie, czy aby reszta Polski nie została za naszą stolicą.

 

Dla przykładu Warszawa wprowadziła je na stałe do zakresu obowiązkowego wyposażenia pracownika praktycznie każdej firmy. Nikogo nie dziwi, że ktoś ma wizytówkę. Zdziwi się osoba, gdy mu się powie, że jej nie ma. Skoro tak, to zastanówmy się, jakie mają one znaczenie.
Po pierwsze, gdy wręczamy je na początku spotkania, pozwalają na poznanie nazwiska i imienia rozmówcy. Często spotkanie umówione jest z kimś, ale nie wiemy jak się nazywa bo nie pamiętamy, albo nie zwróciliśmy uwagi. Wizytówka pozwala to dyskretnie nadrobić i rozmówca przestaje być anonimowy. Jest to oczywista rzecz ponieważ, żaden pracodawca nie może zapamiętać wszystkich swoich klientów, czy też firmy, które z nim współpracują.
Dalej, jeżeli wręczamy ją na koniec spotkania, pozwala nam na zapamiętanie jego nazwiska na koniec. O ten aspekt mało, która firma w Polsce poza okręgiem Warszawy dba. A dzięki niej myśląc o temacie spotkania, automatycznie będziemy myśleć też o samym człowieku, o jego nazwisku.
Idąc dalej, wizytówka kojarzy się też z firmą i jej usługami. Szukając więc tych usług, klient, gdy natrafi na wizytówkę od razu skojarzy, że właśnie znalazł rozwiązanie swojego problemu, że już wie gdzie szukać pomocy i kto mu tę sprawę załatwi. Bo w tym momencie nie chodzi o same zapamiętywanie klientów, a także reklamę, która będzie o nas świadczyć. Jednak w mniejszych miastach posiadanie wizytówki nie jest wcale takie popularne.
Dużo firm nie zdaje sobie sprawy, że ważne jest, aby klient tę wizytówkę posiadał i żeby była ona dobrej jakości, bo tylko takie sobie zatrzymujemy. Dlatego też ważne jest tutaj bardzo drukarnia, ponieważ to ona odpowiada za to, jak będzie ona ostatecznie wykonana.

A jak jest z tymi drukarniami w mniejszych miastach?

Często nie uświadczymy tam dobrej jakości wydruku, ale to już inna brożka. Czasami gdy patrzę na firmy lokalne, aż serce się kraja… Ale nie możemy myć negatywnie nastawieni. Warszawa nie różni się niczym od innych miast Polskich dlatego też możemy podzielić firmy na dobre/złe. Z czego te złe, najczęściej lokalne mają z reklamą i wizytówkami problem 😉

 

5 comments

Dodaj komentarz